Ndërlidhjet

Gruaja e shpërfytyruar afgane mbërrin në KaliforniNjë grua afgane, së cilës talibanët ia kanë prerë hundën dhe veshët si dënim pse është larguar nga shtëpia abuzive e bashkëshortit të saj, ka arritur në Kaliforni për rikonstruktimin e fytyrës së saj.

Rasti i kësaj 18 vjeçareje, Bibi Aisha, ka tërhequr vëmendjen që prej se revista “Time”, kishte publikuar në ballinë portretin e shpërfytyruar të saj.

“Grossman Burn Foundation” e ka marrë përsipër rastin e Aishes dhe do të paguajë të gjitha shpenzimet për operacion.
XS
SM
MD
LG