Ndërlidhjet

Tetë të vdekur nga shirat në Evropën QëndroreShirat kanë përfshirë Evropën Qëndrore duke shkaktuar viktima në njerëz dhe dëme materiale. Katër persona janë mbytur në Çeki, tre kanë vdekur në Gjermani e një në Poloni si pasojë e rreshjeve.

Niveli i ujërave të lumenjve në zonat kufitare mes tre vendeve ka njohur rritje të ndjeshme. Në një numër rajonesh janë dhënë urdhërat për evakuim.
XS
SM
MD
LG