Ndërlidhjet

Ndotja nga zjarret arrin nivele shqetësueseZyrtarët shëndetësorë në Rusi thonë se tymi nga zjarret e ka rritur nivelin e ndotjes së ajrit në Moskë gjashtë herë mbi normën e lejuar për shëndetin publik.
Nuk pritet ndonjë përmirësim i gjendjes derisa metereologët pohojnë se temperaturat e larta dhe vala e të nxehtit do të vazhdojnë.

Burimet zyrtare flasin për rreth 6000 zjarre aktive në Rusi, kryesisht në pjesën perëndimore të vendit.
XS
SM
MD
LG