Ndërlidhjet

Incidente me viktima në ÇeçeniZyrtarët rusë thonë se dy militantë dhe një oficer policie janë vrarë gjatë një përleshje të armatosur në Grozni.

Ministria e Brendshme thekson se militantët që gjendeshin në një apartament në kryeqytetin çeçen njiheshin si sulmues të rregullt të forcave ruse të sigurisë.

Incidentet e sigurisë në mes të forcave të rendit dhe militantëve janë të zakonshme në Çeçeni, qendër e dy luftrave të përgjakshme.
XS
SM
MD
LG