Ndërlidhjet

Iran: Kursime masive si pasojë e sanksioneveKreu i Bankës Qëndrore të Iranit tha se vendi duhet të ulë importet në mënyrë që të përshtatet me sanksionet e reja të vendosura nga Këshilli i Sigurimit.
Mahmud Bahmani tha sot se Republika Islamike duhet të ulë përdorimin e gazit, të rrisë taksat ndaj mallrave të luksit, si e vetmja mënyrë për të përballuar sanksionet shtesë.

Sanksionet e reja kanë si cak sistemin financiar dhe energjitik të Iranit.
XS
SM
MD
LG