Ndërlidhjet

Xhakartë: Arrestohet kleriku militantPolicia në Indonezi ka arrestuar klerikun militant mysliman Abu Bakir Bashir për lidhje me terrorizmin.

Raportohet se ai është arrestuar për lidhje me grupin e ri terrorist, i cili u zbulua se operon në provincën Aceh, dhe ka planifikuar një valë sulmesh terroiste, prëfshirë vrasjen e presidentit Susilo Bambang Judojono.
XS
SM
MD
LG