Ndërlidhjet

Stërvitje të përbashkëta SHBA, Rusi, KanadaForcat amerikane, ruse dhe ato kanadeze po bashkëpunojnë në një stërvitje kundër terrorizmit.

Në kuadër të stërvitjeve janë përfshirë edhe avionët ushtarak amerikan e rusë që ushtrojnë interceptimin e një aeroplani udhëtarësh, i cili është rrëmbyer.

Aeroplani që paraqitet si i rrëmbyer, fluturon mbi Oqeanin Paqësor, në Alaska.

Stërvitja e koduar me emrin “Shqiponja Syçelë” ka për qëllim që të testojë koordinimin në mes të kontrollorëve të trafikut ajror dhe forcave ushtarake amerikane, ruse dhe kanadeze.
XS
SM
MD
LG