Ndërlidhjet

Ficxherald nesër në KosovëKreu i komandës së Forcës së Bashkuar në Napoli, admirali Mark Ficxherald, do të vizitojë nesër Kosovën.

Ficxherald do të vizitojë fshatin Harilaq ku trupat e Forcës Kosovare të Sigurisë po zhvillojnë ushtrime çminimi. Admirali Ficxherald do të takohet dhe me komandantin e KFOR-it, Markus Bentler.
XS
SM
MD
LG