Ndërlidhjet

BP përfundon riparimin e tubacionitPresidenti amerikan, Barak Obama, deklaroi se përpjekjet për mbylljen përfundimtare të rrjedhjes së naftës në Gjirin e Meksikës, thuajse kanë mbaruar.

Për tre muaj, si pasojë e dëmtimit të një tubacioni nënujor miliona fuçi nafte janë derdhur në Gjirin e Meksikës. Kompania British Petrolium është përgjegjëse për incidentin dhe do të paguajë pasojat, përfshi ato të pastrimit të mjedisit.
XS
SM
MD
LG