Ndërlidhjet

Kinë: Moti i keq shkakton 337 viktimaNumri i viktimave nga rrëshqitja e dheut në Kinë është rritur në 337, kurse 1148 llogariten ende të humbur, raporton agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua.

Rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga rreshjet e shumta, duke filluar nga e shtuna, kanë shkatërruar shumë shtëpi dhe blloqet e apartamenteve i ka mbuluar balta deri në katin e tretë.
XS
SM
MD
LG