Ndërlidhjet

SHBA: Kongresi do të bllokojë fondet për LibaninLigjvënësit amerikanë thanë se do të bllokojnë fondet për ushtrinë libaneze pas përleshjes së javës së kaluar.

Dy ushtarë libanezë, një gazetar libanez dhe një oficer i lartë izraelit u vranë në një përplasje mes patrullave të armatosura në kufirin mes Libianit dhe Izraelit. Incidente të tilla nuk kishin ndodhur që nga lufta e vitit 2006.
XS
SM
MD
LG