Ndërlidhjet

OBSH diskuton për gripin e derritEkspertët e gripit kanë filluar një takim të martën për të parë nëse virusi H1N1 vazhdon të jetë pandemik apo nëse bota ka kaluar në fazën e pas-pandemisë. Lajmi u bë i ditur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Komiteti i Emergjencave do të këshillojë këtë organizatë dhe Drejtoren e Përgjithshme të saj, Margaret Çan pasi të marrin të dhënat nga rastet aktuale, veçanërisht nga hemisfera jugore, deklaroi zëdhënësi, Gregori Hart.
XS
SM
MD
LG