Ndërlidhjet

Kremlini kritikon mungesën e kryebashkiakut të MoskësAgjencitë ruse të lajmeve citojnë burime në administratën e Kremlinit, të cilat kanë kritikuar kryebashkiakun e Moskës, Juri Luzhkov, për shkak se nuk ka qenë në kryeqytetin rus në kohën e zjarreve.

"Mungesa e kryebashkiakut nuk është e dobishme për ndërmarrjen e hapave të nevojshëm në kohë të duhur pa vonesa", ka thënë një burim.

Bëhet e ditur se Luzhkov madje me vonesë e ka ndërprerë pushimin e tij, dhe se nuk e ka trajtuar me seriozitet gjendjen e rrezikshme në Moskë.

XS
SM
MD
LG