Ndërlidhjet

Nënat duhanpirëse rrezikojnë fëmijëtStudimet kanë treguar se fëmijët, nënat e të cilëve kanë pirë duhan gjatë shtatëzanisë, kanë më shumë mundësi të vuajnë nga astma.

Ndërkaq studimet e reja shkojnë edhe më tej duke vlerësuar se të njejtit kanë rezistencë ndaj mjekimit që tenton të mënjanojë sulmet astmatike.

Ky rezultat ka dalë pas një studimi të bërë me 1 mijë fëmijë astmatik të moshave mes 5 dhe 12 vjeçë.
XS
SM
MD
LG