Ndërlidhjet

Obama uron muajin e RamazanitPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama u ka uruar dëshirat më të mira myslimanëve në SHBA me rastin e muajit të Ramazanit.

Obama tha në një deklaratë të lëshuar nga Shtëpia e Bardhë se Ramazani “na përkujton në parimet, të cilat i kemi të përbashkëta, dhe në rolin e Islamit në avancimin e drejtësisë, progresit, tolerancës dhe dinjitetit të të gjitha qenieve njerëzore”.

Sekretarja e Shtetit gjithashtu lëshoi një deklaratë ku e uroi Ramazanin besimtarëve myslimanë.
XS
SM
MD
LG