Ndërlidhjet

Vushtrri: Tërmet me fuqi 2.7 shkallë RihterNjë tërmet me manjitudë 2.7 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet katër ballë të Merkalit, është regjistruar 7.5 km në lindje të Vushtrrisë, respektivisht 18.5 km në veriperëndim të Prishtinës.

Enti Sizmologjik i Kosovës pranë ministrisë së Energjisë dhe Minierave, njoftoi se vatra e tërmetit ishte në thellësi 10.2 km, dhe dridhja e tokës është ndier nga banorët e komunës së Vushtrisë dhe në disa komuna për rreth.
XS
SM
MD
LG