Ndërlidhjet

Bonfigli në krye të komponentes për drejtësiItaliani Silvio Bonfigli është emëruar shef i komponentës së EULEX-it për drejtësi. Bonfigli ka një përvojë shumëvjeçare si ekspert anti-korrupsion.
Para ardhjes në EULEX, ai ka punuar edhe si ekspert ligjor në Shërbimin Anti-korrupsion dhe për Transparencë në Itali.

Në vjeshtë të vitit 2009 ai mori pjesë në projektin e Komisionit Evropian në përkrahje të institucioneve anti-korrupsion të Kosovës, njofton EULEX-i.

XS
SM
MD
LG