Ndërlidhjet

Kinë: Rritet numri i viktimave nga moti i keqMoti i keq në veriperëndim të Kinës ka bllokuar operacionet e shpëtimit dhe të ndihmës në rajonin Zhoku, i cili po prëballet me pasojat e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut.

Mbi 1000 persona kanë vdekur në këtë zonë nga moti i keq. Shirat dhe rrëshqitjet e dheut në 24 orët e fundit kanë shkaktuar edhe 20 viktima të tjera, deria mbi 10 mijë njerëz kanë mbetur të bllokuar.
XS
SM
MD
LG