Ndërlidhjet

HP po bashkëpunon në hetimet për korrupsionHewlett-Packard ka deklaruar se po bashkëpunon me autoritetet amerikane dhe gjermane që po hetojnë akuzat për korrupsion. Tre drejtues të lartë të kësaj kompanie akuzohen se kanë dhënë rryshfet në Rusi për të fituar kontratën me prokurorinë ruse.

Punonjësit e Hewlett-Packard besohet se kanë paguar deri në 10.3 milionë dollarë rryshfet për të fituar kontratën.
XS
SM
MD
LG