Ndërlidhjet

Prishtinë: Thaçi e vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, me ç’rast ka përgëzuar myftiun Naim Tërnava për fillimin e muajit të Ramazanit.

Zoti Thaçi ka falënderuar Bashkësinë Islame dhe të gjitha komunitetet e tjera fetare për tolerancën, që kanë krijuar në Kosovë, që sipas tij, është “model për rajonin dhe më gjërë”, njoftoi qeveria e Kosovës.

Sipas njoftimit, myftiu Naim Tërnava, deklaroi se ka marrë premtime për njohje të reja të Kosovës nga ana e drejtuesve të Konfrencës Islamike.
XS
SM
MD
LG