Ndërlidhjet

SHBA: Vazhdon të bjerë çmimi i naftësÇmimi i naftës së papërpunuar dhe vlera e aksioneve në bursë kanë rënë për të katërtën ditë me radhë.

Të premten, nafta në bursën e Nju-Jorkut u tregtua me 75.39 dollarë amerikanë për fuçi.

Vetëm gjatë javës, çmimi i naftës u zvogëlua për 6.6 %.

Çmimet filluan të bien si pasojë e shqetësimeve për ngadalësimin e zhvillimit të ekonomisë amerikane.
XS
SM
MD
LG