Ndërlidhjet

Bagdad: Vriten pesë policëPersona të armatosur vranë sot pesë pjesëtarë të sigurisë në Irak.

Në sulmin e parë, policia tha se personat e armatosur vrynë dy policë që ishin në gjumë në automjetin e tyre në një lagje shiite të Bagdadit.
Sulmuesit i vunë zjarrin makinës dhe ikën.

Gjysëm ore më vonë, nga një makinë në lëvizje u hap zjarr ndaj disa policëve në një lagje tjetër shiite në kryeqytet.

Nuk është e qartë nëse sulmet ishin të bashkërenduara.
XS
SM
MD
LG