Ndërlidhjet

WikiLeaks: 15 mijë dokumenta tjerë për luftën afganeJulian Assange, pronar i ueb faqes “WikiLeaks”, tha se brenda disa javësh do të botojë vëllimin e fundit me 15 mijë dokumente sekrete mbi luftën afgane.

Njoftimi u bë pasi Pentagoni të premten e ripërtriu kërkesën ndaj WikiLeaks që të mos publikojë dokumente tjera sekrete, duke thënë se ato do të përbëjnë rrezik më të madh se 76 mijë dokumentat që u publikuan muajin e kaluar.

Australiani Assange, një ish haker i kompjutorëve, thotë se ueb faqja e ka nxitur debatin publik rreth luftës dhe sjelljes së trupave të huaja.
XS
SM
MD
LG