Ndërlidhjet

Irak: Një milion banesa të rejaBagdadi e ka pranuar ofertën e 25 kompanive për ndërtimin e një milionë banesave të reja në mbarë vendin.

Megjithëse detajet nuk janë harmonizuar krejtësisht, pritet që ndërtimi të fillojë në muajt e ardhshëm.

Në projektin do të marrin pjesë 117 kompani nga Azia, Amerika Veriore dhe Evropa.

Ndërtesat do të ndërtohen në qytetin jugor Basra, në Bagdad dhe në qytetin verior Mosul.
XS
SM
MD
LG