Ndërlidhjet

Shi dhe zjarre në MoskëNë Moskë bien shirat e para pas një kohe të gjatë, por disa dhjetra zjarre ende vazhdojnë të digjen në afërsi të kryeqytetit rus.

Aktualisht në Moskë nuk ka re tymi, por meteorologët parashikojnë se reja e tymit mund të rikthehet nëse era nuk e ndryshon drejtimin në ditët e ardhshme.

Ministria e Emergjencave tha se është zvogluar numri i vatrave të zjarrit, por edhe 500 zjarre vazhdojnë të digjen në mbarë vendin.
XS
SM
MD
LG