Ndërlidhjet

Kamerun feston në fund të BajkalitRegjisori i filmave “Titanik” dhe “Avatar”, Xhejms Kamerun, festoi ditëlindjen e 56-të duke u zhytur në Liqenin Bajkal.

Liqeni Bajkal, që gjendet në Siberi, është liqeni më i thellë në botë. Burimet ruse nga Fondi për Mbrojtjen e Liqenit thanë se Kamerun u zhyt në thellësi 1300 metra dhe kaloi rreth 3.5 orë në fund të liqenit.
XS
SM
MD
LG