Ndërlidhjet

Gejts largohet nga Pentagoni në 2011Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, do të largohet nga detyra gjatë vitit 2011. Gejts e bëri publik lajmin në një intervistë për revistën amerikane “Foreign Policy”.

Ai theksoi se kur të largohet operacionet e nisura në Afganistan do të jenë përmbyllur dhe do të ketë një vlerësim të rezultateve të tyre.
XS
SM
MD
LG