Ndërlidhjet

Irak: Vriten pesë dhe plagosen nëntë pelegrinëKatër pelegrinë iranianë dhe një irakian u vranë nga shpërthimi i një makine bombë në afërsi të autobusit me të cilin po udhëtonin.

Ngjarja ndodhi në rajonin e Dixhalës në veri të Irakut. Nëntë të tjerë u plagosën gjatë shpërthimit.

Pelegrinët po udhëtonin drejt një qendre kulti shiite.

XS
SM
MD
LG