Ndërlidhjet

Bagdad: Nga sulmi në bazën ushtarake – dhjetëra të vrarë


Raportohet se nga një sulm në një bazë ushtarake të rekrutimit në Irak, janë vrarë dhjetëra vetë dhe plagosur shumë të tjerë.

Zyrtarët e paidentifikuar kanë thënë se mendohet se janë vrarë së paku 40 vetë dhe afro 110 të tjerë janë plagosur, nga një sulmues vetëvrasës, i cili e aktivizoi eksplozivin në mesin e rekrutëve ushtarakë irakianë, në bazën në pjesën qendrore të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG