Ndërlidhjet

Aeroplanë izraelitë godasin Rripin e GazësRaketa ajër-tokë nga aeroplanët izraelitë kanë goditur disa caqe në pjesët jugore dhe qendrore të Rripit të Gazës, por burimet palestineze nuk raportojnë për të lënduar.

Aeroplanët F 16 kishin për shënjestër një tunel në kufirin me Egjiptin që shfrytëzohhet për trafikim.

Raportohet se tuneli është shkatërruar.

Aeroplanët poashtu goditën një ndërtesë të pabanuar në lindje të qytetit Kan Junis, e cila ndodhet afër kufirit me Izraelin.
XS
SM
MD
LG