Ndërlidhjet

Brazil: Dërgesë ilegale e mbeturinave nga GjermaniaZyrtarët e Brazilit në portin Rio Grande kanë sekuestruar një dërgesë ilegale të mbeturinave nga Gjermania, e cila ishte deklaruar si mall importi.

Instituti brazilian për Mjedisin tha se dërgesa që kishte 22 tonë mbeturina shtëpiake, dhe ishte nisur nga Hamburgu, ishte deklaruar si materiale plastike të destinuara për reciklim dhe për t’u shitur në Brazil.

Brazili i dha anijes 10 ditë që t’a kthejë dërgesën në Gjermani.
XS
SM
MD
LG