Ndërlidhjet

Pakistani thotë ndihmat nuk do bien në duart e ekstremistëvePakistani i ka siguruar donatorët e huaj se ndihmat për viktimat në zonat e përmbytura nuk do të bien në duart e ekstremistëve.

Komentet u bënë pasi Kombet e Bashkuara thanë se kanë pranuar gjysmën e 460 milionë dollarëve të nevojshëm për operacionet humanitare.

Për pjesën e mbetur faji bie mbi frikën nga korrupcioni dhe ndikimi i talibanëve.
XS
SM
MD
LG