Ndërlidhjet

KB siguron gjysmën e fondeve për PakistaninKombet e Bashkuara thanë se kanë siguruar pothuaj gjysmën e 469 milionë dollarëve për ndihma të menjëhershme për viktimat nga përmbytjet në Pakistan.

Zëdhënësi i KB-së në Pakistan, Mauricio Giuliano, tha se pas disa ditë lobimi, donatorët e kanë kuptuar shkallën e katastrofës që la 1.600 të vdekur dhe preku rreth 20 milionë njerëz.
XS
SM
MD
LG