Ndërlidhjet

Samiti i katër Presidentëve në Rusi


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, po organizon një samit ku po marrin pjesë edhe udhëheqësit e Pakistanit, Afganistanit dhe ai i Taxhikistanit.

Në samit do publikohet edhe një deklaratë ku do bëhet thirrje për më shumë përkrahje ndërkombëtare për viktimat e vërshimeve në Pakistan.

Në këtë samit, që po mbahet në rezidencën e Medvedevit në Detin e Zi, në bregdetin e Sochit, gjithashtu do të diskutohet edhe për trafikimin e drogës në Afganistan dhe kërcënimet terroriste kundër vendeve të rajonit.
XS
SM
MD
LG