Ndërlidhjet

BP zhvillon provat përfundimtare në Gjirin e MeksikësKompania British Petrolium duhet të zhvillojë dhe disa prova shtesë përpara se të deklarojë bllokimin përfundimtar të rrjedhjes në një nga tubacionet nënujore.

Për disa muaj miliona fuçi me naftë janë derdhur në Gjirin e Meksikës në Shtetet e Bashkuara pas një problemi teknik në tubacionet e naftës që gjenden nën shtratin e oqeanit.
XS
SM
MD
LG