Ndërlidhjet

Kinë: Rrëzohet treni i pasagjerëve


Dy vagona të një treni pasagjerësh janë rrëzuar në lum pas shkatërrimit të një ure në zonën e goditur nga përmbytjet.

Nuk ka informacione për viktima, derisa vazhdojnë operacionet e shpëtimit.

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut, të shkaktuara nga rreshjet e pazakonta, kanë lënë qindra të vdekur dhe kanë shkaktuar dëme të shumta materiale në Kinë gjatë muajve të fundit.
XS
SM
MD
LG