Ndërlidhjet

Vdes shqiptarja më e moshuarGruaja më e vjetër në Shqipëri, 116 vjeçaria Tane Koleci u nda nga jeta mëngjesin e sotëm.

Ajo kishte lindur në Derjan të Matit më 10 korrik, 1894, duke u bërë kështu deri dje shqiptaria që jetoi në tre shekuj.

116 vjeçarja kishte nuk kishte fëmijë dhe prej disa vitesh jetonte në Durrës.


XS
SM
MD
LG