Ndërlidhjet

Karakas: Vriten dy oficerë, plagosen gjashtë të tjerëPolicia dhe ushtria në Venezuelë janë në kërkim të një ushtari i cili akuzohet për vrasjen e dy oficerëve në një bazë ushtarake. Gjashtë persona të tjerë u plagosën gjatë incidnetit.I dyshuari gjendet në arrati.

Incidenti tragjik ka ndodhur në bazën ushtarake më të madhe të Venezuelës, ku gjendet dhe selia e Minsitrisë së Mbrojtjes.

Në fillim të këtij muaji, në po të njëjtën bazë, u plagos një bejsbolliste mga Hong Kongu, e cila ishte pjesëmarrëse në Kupën e Botës në bejsboll.
XS
SM
MD
LG