Ndërlidhjet

Kinë: 94 mijë të evakuuar nga përmbytjetPërmbytjet e shkaktuara nga shirat e ditëve të fundit kanë detyruar 94 mijë persona të largohen nga vendbanimet e tyre në qytetin kinez të Dandongut. Qyteti verior do të përballet me rreshje të reja gjatë ditëve në vazhdim.

Nga vërshimi i të njëjtit lum dëme janë shkaktuar dhe në anën koreane të kufirit, ku janë shkatëruar të mbjellat dhe ndërtesat në pesë fshatra.
XS
SM
MD
LG