Ndërlidhjet

Lajiç: S’ka ngjashmëri mes Kosovës e SanxhakutNuk ka ngjashmëri mes Kosovës dhe Sanxhakut, ka deklaruar Rasim Lajiç, ministër i Punës dhe Politikave Sociale në Qeverinë e Serbisë.

“Nuk ka gjasa që në Sanxhak të krijohet një tjetër zonë e nxehtë”, tha Lajiç, duke shtuar se askush nuk përjashton mundësinë e incidenteve si ato të ditëve të fundit.

Lajiç tha se po përqendrohen në problemet ekonomike për të tejkaluar dallimet brenda komunitetit boshnjak.
XS
SM
MD
LG