Ndërlidhjet

Kabul: Vriten katër ushtarë amerikanëNë disa incidente të ndara, në pjesë të ndryshme të Afgansitanit, sot kanë humbur jetën katër ushtarë amerikanë. NATO-ja tha se tre prej tyre u vranë nga një sulm i militantëve, ndërsa i katërti nga shpërthimi i një bombe artizanale.

Burimet zyrtare afgane tregojnë se gjatë fundjavës janë vrarë pesë ushtarë afganë dhe 17 militantë.
XS
SM
MD
LG