Ndërlidhjet

Manila: Policia bastis autobusin me pengjePolicia filipinase në Manila po bastis autobusin ku një person i armatosur po mbante peng 16 persona. Policia rrethoi autobusin dhe nisi operacionin, pasi u dëgjuan të shtëna brenda automjetit. Drama e pengjeve filloi nëntë orë më parë, kur pengmarrësi rrëmbeu një autobus me 25 pasagjerë.

Shumica e pengjeve besohet se janë turistë nga Hong Kongu. Rrëmbyesi është një ish polic, i larguar nga forcat e rendit.
XS
SM
MD
LG