Ndërlidhjet

Kroacia kundër rezolutës së SerbisëËshtë reale të pritet që Kroacia të jetë kundër rezolutës së Serbisë për Kosovën në Kombet e Bashkuara, vlerëson e përditshmja kroate "Vjesnik".

Duke u thirrur në burime diplomatike, gazeta shkruan se qëndrimi i Kroacisë mbi rezolutën do të bashkërendohet "me aleatët", para së gjithash me SHBA-të dhe vendet e BE-së.

Vjesnik shkruan se rezoluta e Serbisë "nuk ka kurrfarë shansi, megjithëse mund ta fitojë mbështetjen e Rusisë dhe ndoshta të Kinës".
XS
SM
MD
LG