Ndërlidhjet

Basketbollistët serbë përballen me ndëshkimeBasketbollisti serb, Nenad Kërstiç, tha se i druhet pezullimit të mundshëm nga pjesëmarrja në kampionatin botëror të futbollit pas incidentit në ndeshjen Greqi-Serbi.

Kërstiç e qëlloi basketobollistin grek Janis Bourosis duke e përgjakur në kokë në ndeshjen e të enjtes së kaluar në Athinë.

Një tjetër lojtar serb, Milosh Teodosiç që gjithashtu përballet me mundësinë e ndëshkimeve nga FIBA, i ka kërkuar ndjesë publikut në Greqi dhe në Serbi.

Kampionati botëror i basketbollit zhvillohet në Turqi nga 28 gushti deri në 1 shtator.
XS
SM
MD
LG