Ndërlidhjet

Somali: 20 civilë pësojnë nga luftimet
Të paktën 20 civilë somalezë raportohet se janë vrarë në luftimet ndërmjet kryengritësve islamikë dhe trupave qeveritare të mbështetura nga forcat e Unionit Afrikan në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu.

Raportohet se luftimet shpërthyen pasi luftëtarët e grupit radikal islamist al-Shabab i sulmuan kazermat e ushtrisë në disa zona të qytetit.

Dhjetëra njerëz janë plagosur në luftimet.
XS
SM
MD
LG