Ndërlidhjet

Pesë të vrarë në Kaukazin e VeriutSë paku pesë rebelë janë vrarë gjatë shkëmbim zjarrit me forcat e sigurisë, njoftojnë burimet zyrtare ruse. Përleshja ka ndodhur në Republikën e Dagestinit, pjesë e Federatës Ruse, e njohur për grupet militante dhe kundërshtimin e tyre ndaj Moskës zyrtare.

Dagestani është pjesë e Kaukazit të Veriut, që përfshin dhe Çeçeninë e Ingushetinë.
XS
SM
MD
LG