Ndërlidhjet

Protesta pas vrasjes së dy oficerëve spanjollë dhe policit afganQindra afganë janë mbledhur përpara një baze ushtarake të NATO-s në perëndim të Afganistanit kanë hedhur gurë në shenjë proteste ndaj informacioneve se një polic afgan ishte vrarë në përleshje me trupat spanjolle.

Qeveria spanjolle njofton se në bazën ushtarake të Badgisit një polic afgan vrau dy oficerë spanjollë dhe përkthyesin. Trupat spanjolle u kundërpërgjigjën duke e vrarë sulmuesin.

Ka dyshime se polici afgan ishte infiltruar nga talibanët.
XS
SM
MD
LG