Ndërlidhjet

Afganistan: Talibanët kanë vrarë 8 policë


Radio Evropa e Lirë, shërbimi për Afganistanin, raporton se talibanët e armatosur e kanë sulmuar një stacion të policisë në pjesën veriore të këtij vendi dhe kanë vrarë tetë policë, ndërsa një tjetër është plagosur.

Sulmi ndodhi pak para mëngjesit të sotëm.

Zëdhënësi i talibanëve, Zabibullah Mujahid, tha se këtë sulm e kanë ndërmarrë talibanët.
XS
SM
MD
LG