Ndërlidhjet

Protestë kundër cenzurës në Ukrainë


Mbi 100 gazetarë dhe artistë kanë protestuar të enjten kundër cenzurës mbi televizionet në Ukrainë. Protestuesit u tubuan para gjykatës së qarkut derisa gjyqtarët diskutonin dhënien e frekuencave dy kanaleve televizive në Ukrainë.

Fjala është për televizionet TVi dhe Kanali 5 që shihen si të pavarura nga kontrolli shtetëror.
XS
SM
MD
LG