Ndërlidhjet

Rusi: Ende digjen mbi 3 mijë hektarëNë Rusi ende digjen më shumë se tre mijë hektarë, por numri i zjarreve dhe i sipërfaqeve nën flakë po zvoglohet.

Ministria për Situata Emergjente tha sot se në zjarret e sivjetme të shkaktuara nga temperaturat ekstreme janë djegur rreth një milion hektarë me pyje.

Ministria tha se janë regjistruar reth 30 mijë vatra zjarri.
XS
SM
MD
LG